Alhambra

| Place | Alhambra, Grenada |
| Size | 23 x 23mm |
| Date | 2025 |
| Fastening | Button |

| Place | Alhambra, Grenada |
| Size | 23 x 23mm |
| Date | 2025 |
| Fastening | Button |

| Place | Real Alcázar, Seville |
| Size | 38mm |
| Date | 2025 |
| Fastening | Brooch |

| Place | Chateau de Villandry, Villandry |
| Size | 33 x 18mm |
| Date | 2024 |
| Fastening | Button |
This is a chateau set in the most amazing formal gardens, including the most beautiful vegetable gardens and a maze. We wandered around the gardens very happily here.

| Place | Stowe Gardens, Buckingham |
| Size | 36 x 29mm |
| Date | 2022 |
| Fastening | Button |
An enormous garden with many interesting buildings and statues.

| Place | Alpen Garten, Schynige Platte |
| Size | 25 x 24mm |
| Date | 2019 |
| Fastening | Button |
We went on a lovely cog railway up a mountain to see this beautiful garden and some amazing views.
Badges: 5