Bolsover Castle

| Place | Bolsover Castle, Bolsover |
| Size | 25mm |
| Date | 2025 |
| Fastening | Button |

| Place | Bolsover Castle, Bolsover |
| Size | 25mm |
| Date | 2025 |
| Fastening | Button |

| Place | Castelo de São Jorge, Lisbon |
| Size | 58mm |
| Date | 2023 |
| Fastening | Brooch |
This is a lovely castle and has fantastic views of the rest of Lisbon.

| Place | Tamworth Castle, Tamworth |
| Size | 30 x 15mm |
| Date | 2022 |
| Fastening | Button |
The flags are the flags of Tamworth and Mercia.

| Place | Lincoln Castle, Lincoln |
| Size | 38mm |
| Date | 2022 |
| Fastening | Safety pin |
Read more

| Place | Powis Castle, Welshpool |
| Gift | Yes |
| Size | 36 x 29mm |
| Date | 2022 |
| Fastening | Button |
A gift from a relative’s trip to Wales. Maybe one day I can visit this castle too.

| Place | The Welch Regiment Museum, Cardiff Castle, Cardiff |
| Size | 43mm |
| Date | 1980s |
| Fastening | Safety pin |
Despite many hours spent in Cardiff, I think we only made it into the castle the once.

| Place | Warwick Castle, Warwick |
| Size | 38mm |
| Date | 1990s |
| Fastening | Safety pin |

| Place | Nottingham Castle Museum |
| Size | 55mm |
| Date | 1990s |
| Fastening | Safety pin |

| Place | Chepstow Castle |
| Size | 28mm |
| Date | 1990s |
| Fastening | Brooch |

| Place | Southsea Castle, Portsmouth |
| Size | 52mm |
| Date | 1980s |
| Fastening | Pin |
Badges: 10