Rivendell

| Event | Tolkien Maker of Middle Earth Exhibition, The Weston Library, Oxford |
| Size | 32 x 32mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |

| Event | Tolkien Maker of Middle Earth Exhibition, The Weston Library, Oxford |
| Size | 32 x 32mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |

| Event | Tolkien Maker of Middle Earth Exhibition, The Weston Library, Oxford |
| Size | 32 x 32mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |
This was apparently Tolkien’s favourite of the pictures he drew for The Hobbit.

| Event | Tolkien Maker of Middle Earth Exhibition, The Weston Library, Oxford |
| Size | 32 x 32mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |
Tolkien wanted the dragon to be red but the publishers said ‘no’.

| Event | Tolkien Maker of Middle Earth Exhibition, The Weston Library, Oxford |
| Size | 32 x 32mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |
One of a set of four badges.

| Event | Winnie The Pooh Exhibition, Victoria And Albert Museum, London |
| Gift | Yes |
| Size | 39mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |

| Event | Winnie The Pooh Exhibition, Victoria And Albert Museum, London |
| Gift | Yes |
| Size | 39mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |

| Event | Winnie The Pooh Exhibition, Victoria And Albert Museum, London |
| Gift | Yes |
| Size | 39mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |

| Event | Winnie The Pooh Exhibition, Victoria And Albert Museum, London |
| Gift | Yes |
| Size | 39mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |

| Event | Winnie The Pooh Exhibition, Victoria And Albert Museum, London |
| Gift | Yes |
| Size | 39mm |
| Date | 2018 |
| Fastening | Safety pin |

| Size | 25mm |
| Date | 2017 |
| Fastening | Pin |
The fourth book in the How To Be Dead series is conveniently Four Horsemen. War’s a nicer chap than you might think.

| Size | 25mm |
| Date | 2017 |
| Fastening | Pin |
The fourth book in the How To Be Dead series is conveniently Four Horsemen and that means four badges.

| Size | 25mm |
| Date | 2017 |
| Fastening | Pin |
The fourth book in the How To Be Dead series is conveniently Four Horsemen. Death gets to hang out with his friends in this one (well kind of).
Badges: 34